
Minden, ami még futás 7.0

Miért fontosak a célok, miért fontosak a reális célok?
1952-ben Florence Chadwick nekivágott, hogy a világon első
nőként átússza a 32 km széles kaliforniai Catalina csatornát, 16 óra úszás után
feladta a közdelmet a hatalmas köd miatt, hiába mondták Neki, hogy már nagyon
közel a c
Később tudta meg, hogy nyolcszáz méterre volt a parttól.
Elmondása szerint elvesztette a hitét a sikerben, mert a ködben nem látta a célt….
Egyértelműen kijelenthetjük, hogy fontos célokat kitűzni magunk számára. Ez segít abban, hogy motiváltak maradjunk és hogy ténylegesen haladjunk előre az életben, a sportban.
Érdemes megvizsgálni jelenlegi céljaidat.
- Vannak-e terveid a jövőre nézve?
- Elég konkrétak?
- Reálisak?
- Ezeket valóban a Te céljaid? (vagy a környezeted találta ki számodra? )
Érdemes olyan célokat kitűzni, amelyek tisztességesen megvalósíthatóak, reálisak, kedvet érzel hozzájuk. Nem kell túl alacsonyra tenni a lécet, nem is gondolnád, hogy mennyi tehetség, kihasználatlan energia lappang benned, amit egy-egy cél érdekében mozgósítani tudsz. Sokan azért nem mernek merész, nagy célokat kitűzni maguk elé, mert ezek sokszor a saját biztonságuk elhagyásával, a megszokott tevékenységek megváltoztatásával, kihívással járnak.
Egy-egy új cél miatt néha le kell győzni az ismeretlentől való félelmeidet. Realitásérzék is szükséges a helyes célok kitűzéséhez, hiszen friss diplomásként hiába szeretnél rögvest tanácsadó lenni, ehhez hosszú évek tapasztalatát kell megszerezned.

-
Pihenj!:
A rendszeres és jól felépített edzések mellet nagyon fontos a pihenés.
A Tanítványaimmal főleg 3+1 hetes hónapokat tervezünk. 3hét aktív/kemény edzésmunka után, 1 hét pihenőhét következik.Ez nálunk azt jelenti, hogy a pihenő héten kevesebb edzésszámmal és/vagy kisebb intenzitással dolgozunk!
Miért fontos ez?
Csak akkor tudsz fejlődni, akkor leszel eredményesebb és tudsz hosszú távon sérülés mentesen sportolni, ha minőségi időt szánsz a pihenésre!Megéri legalább annyi időt és energiát fordítanod pihenésre, mint magára az edzésre. Ha frissen és kipihenten kezdesz neki az edzésnek, sokkal hatékonyabban fogsz fejlődni, mintha hanyagolnád a regenerációra szánt időt. A pihenés hatékonyságának növelésével nő a teljesítőképesség is.Pihenés nélkül, az edzésmunka közben nem tudod a megfelelően terhelni az izmokat, sérülékenyebb leszel, illetve felléphet a "túledzettség" is, ami betegségekhez is vezethet és a teljesítményed is elmaradhat a várttól, egyre fáradtabb leszel!
Ez miért is van?
Az edzésmunka során, főleg az "oxigénhiányos" - anaerob edzésmunkánál, rengeteg salakanyag termelődik a szervezetben. Ez persze nem okoz problémát, de ha nincs pihenő, ez csökkentheti a teljesítményt, csökkenhet az edzés hatásfoka.Ha még mikrosérülések is kialakulnak, a kemény ráedzés komolyabb gondot is okozhat!
Hogyan pihenjünk:
- masszázs
- gyógyfürdő
- szauna
- keresztedzés (úszás, kerékpár, torna) 100-as pulzusszámmal
- smr hengerezés
- hűvös fürdő
- hidratálj (napi 2-4liter)
- alvás ? Jó minőségű és elegendő alvás, max.19-20fokos sötét , TV mentes szobában
Az én javaslatom a nyújtás mellett, a rendszeres regeneráló "edzések". Az én személyes kedvenceim a szaunázás és az smr henger! Hisz ezek mindenki számára könnyen elérhetőek!